header image
Home  Per pacientet  Semundje Gjimekologjike  
Semundje Gjimekologjike
Semundjet gjinekologjike me te shpeshta
Filter     Order     Display # 
Item Title Hits
Cfare eshte hysteroskopia? 2178
Aknet 1923
Kenaqesia femerore. 2651
Symptomat e crregullimeve seksuale dhe mjekimi i tyre. 1464
Parandalimi i çrregullimeve seksuale. 1353
Cregullimet seksuale. 1762
Dëshira për të kryer marrëdhënie seksuale. 2066
Seksi dhe dëshirat. 1710
Kush, sa shpesh dhe sa gjatë? 1877
Pse bëhet seks ? 2864
Pap-Testi Video Top show 1795
Si mund te shtyhet per disa muaj ardhja e menstruacioneve? 3899
Adoleshentet dhe seksualiteti 2278
Infeksioni HIV dhe AIDS 1494
Lythat vaginale 5603
Kandidozat 2023
Trikomoniaza 1965
Herpesi gjenital 3511
Tendencë në rritje e AIDS-it në Shqipëri 979
Sifilizi 2787
Gonorrhea 1412
Klamidia 2126
Infeksionet seksualisht te transmetueshme 24831
Tumoret Beninje te Uterusit. (Leiomyomat / Fibromyaomat) 3194
Syndromi i ovarit policistik 2179
Trajtimi kirugjikal i myomave 2078
Embolizimi i arteries uterine: Per trajtimin jo kirurgjikal te tumoreve fibroide 1155
 
<< Start < Previous 1 Next > End >>
Results 1 – 27 of 27
 • Ligje dhe Kode  ( 4 items )
 • Aborti  ( 16 items )
 • Menopauza  ( 12 items )

  Me rritjen e jetegjatesise se femres. Ajo duhet e kaloj gati gjysmen e jetes se saje ne menopauze. Ne keto kushte permiresimi i cilesise se jetes ne menopuze dhe zgjidhja e problemeve qe lidhen me te eshte shume i rendesishem.

   

 • Shtatzania  ( 11 items )
  Ankesa te pergjithshme rreth barres

  Grate shtatzane mund te shfaqin nje sere ankesash. Nje pjese e te cilave nuk jane te rendesishme ne lidhje me ecurin e barres dhe mund te minimizohen me marrjen e disa masave te thjeshta dhe nuk kane nevoje per konsulta te vecanta me gjinekologun apo personelin tjeter mjeksor.

   Keshilla rreth shtatzanise me SMS falas (TekstBebi)

   

   

 • Lindja  ( 5 items )
  Lindja dhe probleme qe lidhen me te

  Lindja eshte nje proces fiziologjik, sic eshte ushqimi, gjumi e tje. Sa me shume informacion te kete gruaja shtatezane ne lidhje me lindjen aq me mire dhe me me pak ankth e perjeton ajo aktin e lindjes. Njeriu ka me shume frike nga e panjohura se nga dicka e frikshme por qe e di se ceshte.

Klinika gjinekologjike
Planifikimi familjar
REgjistrohu!
Testet e shtatzanise
Zhvillimi i fetusit
Infertiliteti
Per cdo pyetje nje pergjigje
Mjekesia.com
Advertisement